Türkiye’nin konut yatırımında kazandıran 5 şehri!

1 Kasım 2018 tarihinde oluşturuldu.
Türkiye’nin konut yatırımında kazandıran 5 şehri!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa verilerine göre; Türkiye‘de konut fiyatlarında en fazla artış görülen iller sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Sakarya ve Aydın oldu.

 

Endeksa verilerine göre; Türkiye’de konut fiyatlarında en fazla artış sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Sakarya ve Aydın’da görüldü. Konut fiyatları son 4 yılda Çanakkale‘de yüzde 97, Kırklareli ve Ordu‘da yüzde 95, Sakarya ve Aydın‘da yüzde 88 değer kazandı.

 

Çanakkale’de son 3-4 yıldır gayrimenkul fiyatları önemli artış gösteriyor Gelecek dönemde köprüyle birlikte yapılacak yeni yollar, bağlantı yolları ve çıkış noktalarına yakın bölgelerdeki arazi ve konutların daha da değerlenmesi bekleniyor.

 

Konut fiyatları son 4 yılda Çanakkale‘de yüzde 97 arttı Endeksa verilerine göre; Ortalama konut metrekare satış fiyatının 2 bin 240 TL olduğu ilde, ortalama konut fiyatı 235 bin TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 23 yıl. Endeksa gelecek 6 aylık dönemde Çanakkale konut fiyatlarında yüzde 1,53 oranında artış öngörüyor.